Kdo jsme?!

I když se může podle názvu stránky zdát, že se jedná o jednu osobu, ve skutečnosti jsme dva – Ondra a Roman. Možná teď čekáte příběh o tom, jak se dva kamarádi, kteří se přátelí už od dětství, domluvili na společném podnikání… Tak náš příběh je trochu jiný. Známe se teprve rok, ale za tu dobu jsme se stali opravdu dobrými přáteli, přestože nás dělí víc jak 300 km. Postupně jsme zjistili, že toho máme hodně společného. Především nás oba baví něco tvořit. 

Dovolte nám pár slov o sobě

Ondra – jsem obyčejný kluk z vesnice. Ve škole byla každá minuta utrpení, protože nejsem studijní typ. Dá se říct, že až jako zázrakem jsem odmaturoval na stavební průmyslovce. Po maturitě jsem nastoupil do projekční kanceláře, kde jsem až doteď, ale je to práce, ze které nejsem úplně šťastný. Manuálně to se mnou není tak hrozné, což usuzuji hlavně podle toho, že jsem kvůli tomu ještě neskončil v nemocnici. A tak když Roman přišel s tím, že bychom vyráběli dřevěná pera, bez váhání jsem souhlasil!

Roman – manuální práce mě vždycky bavila víc než sedět nad papírama nebo u počítače. Což je ironie, protože jsem vystudovaný ajťák, ale v momentě dostudování jsem měl jasno- tímto se nikdy živit nechci! Proto jsem rozjel BLACK CHILLI – začal jsem ručně šít kožené peněženky. Vše se povedlo tak dobře, že mě to živí už víc jak 5 let. Díky BLACK CHILLI jsem poznal, jaký je to skvělý pocit, když člověk něco fyzicky vyrobí a zákazník je s tím natolik spokojený, že se i po letech ozve, jak je z peněženky stále nadšený! S kůží jsem se za těch 5 let dostatečně seznámil a už delší dobu mě lákalo začít vyrábět něco ze dřeva, ale stále jsem to odkládal.

Dá se říct, že za tento nápad můžeme poděkovat COVIDU, protože najednou byl čas na věci, které se dříve odkládaly. A tak slovo dalo slovo, a my se pustili do výroby dřevěných per. Ze začátku se nám to jevilo jako snadný úkol a první práce se soustruhem byla jedinečná zábava, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Následně ale přišlo vystřízlivění a začaly se objevovat problémy, které jsme postupně překonávaly. Nyní už můžeme hrdě říct – umíme vyrobit krásná dřevěná pera a jdeme s tím do světa!

DODATEK: Věc, kterou máme společnou, je HUMOR. Rádi se smějeme a dokáže si udělat legraci i sami ze sebe. Když jsme hledali nějaké naše fotografie, abychom je sem dali, tak jsme zjistili, že sami sebe moc nefotíme, a když už ano, tak to jsou fotky z legrace pro naše přátele. No ale jak se říká: „Sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo“, atak jsme vybrali ty nejlepší a výsledek můžete vidět sami…

 

Ondra Marek
cukrovkář

Roman uhlíř
fešák